en  |  lt  |  de  |  ru
Serverių programinė įranga |   / Facebook Serverių programinė įranga |   / Twitter Serverių programinė įranga |   / Youtube

Serverių programinė įranga

Bendrieji organizavimo principai ir struktūra 
 
NT Adaptive kontrolerių sąveikai su išoriniu pasauliu užtikrinti ir taikomosioms atpažinimo užduotims spręsti naudojama specializuota klasterinės architektūros serverių programinė įranga. 
 
Klasterinė architektūra leidžia užtikrinti išplečiamumą ir atsparumą gedimams. 
 
Klasterio loginis pagrindas yra virtuali „duomenų magistralė“, sukonstruota pasitelkus  pranešimų eilės (ang. Message Queue - MQ) ideologiją. Žemesniame lygmenyje pranešimai perduodami TCP/IP protokolo pagalba, kuris savo ruožtu gali naudoti lokalinį tinklą (galimai išskirtą), sukonstruotą pagal 1G Ethernet arba (prireikus didinti pralaidumo gebą arba sumažinti vėlavimą) - pagal 10G/40G/100G Ethernet arba InfiniBand technologiją. 
 
 
 
Klasterio programiniai elementai gali būti įtaisyti vieninteliame fiziniame serveryje. Tuo pat metu išsaugoma klasterinė architektūra, o pranešimų perdavimo išlaidoms sumažinti vietoje TCP/IP transporto gali būti naudojamas IPC transportas.  
Klasterio fizinių mazgų vaidmenį gali atlikti tiek serveriai, tiek bendros paskirties kompiuteriai, kurių charakteristikos (branduolių skaičius, operatyviosios atminties talpa ir t.t.) pasirenkamos atsižvelgus į sprendžiamų uždavinių sudėtingumą. Klasterinės architektūros dėka fizinių mazgų skaičius ir charakteristikos laikui bėgant gali kisti, be to, nereikia naudoti identiškų aparatinių sprendimų. 
 

Klasterio programinius modulius galima sąlyginai padalyti į kelias kategorijas, atsižvelgus į sprendžiamų užduočių sąrašą: 

* Interfeisiniai moduliai 
* Skaičiuojamieji moduliai 
* Palaikymo moduliai 
 

Interfeisiniai moduliai 

Priima duomenis iš išorinių šaltinių (MES sistemų, duomenų bazių ir t.t.). Iš gautų nepadorotų duomenų formuojamos užduotys skaičiuojamiesiems moduliams ir patalpinamos eilėje. Uždaviniai gaunami iš eilės, skirtos siųsti į adaptyvinius kontrolerius NT Adaptive. Pagal gautą užklausą formuoja vaizdinį einamosios klasterio ir jo komponentų (interneto sąsajos, administratoriaus komandinės eilutės ir t.t.) būklės pristatymą.
 

Skaičiuojamieji moduliai 

Paima iš eilės duomenų apdorojimo užduotis ir jas vykdo (filtravimas, suvidurkinimas, suglotninimas, formatų keitimas ir t.t.). 
Iš gautų rezultatų formuojamos užduotys ir talpinamos eilėje kitiems klasterio komponentams. 
 

Palaikymo moduliai 

Klasterio infrastruktūros palaikymas (einamoji topologija – prieinamų resursų sąrašai). Klasterio veiklos rezultatų išsaugojimas ilgalaikėje saugykloje su laiko lango palaikymu. Įvykių registravimas klasteryje su laiko lango palaikymu. Reikalaujamo detalizavimo lygio klasterio veiklos ataskaitų teikimas.
 

 

Kontaktai Neurotechnologies
  • Lvovo g. 25, Vilnius, 09320, Lietuva
    Verslo centras 3 BURĖS (3 Burės)
  • (+370) 606 21187
    (+370) 673 16915
  • info@neurotech.lt